Rozhovor Britských listů 426. Jaká je budoucnost Afghánistánu?

21. 9. 2021

čas čtení < 1 minuta



Bohumil Kartous hovoří o skandálu, kdy Západ nechal Afghánistán na pospas vražednému extremistickému islamistickému hnutí, s velmi dobře informovaným analytikem, bývalým ministrem zahraničí ČR Tomášem Petříčekem. Tento Rozhovor Britských listů se vysílá na Regionální televizi, která je k dispozici satelitem, pozemním vysíláním a na kabelu i na internetu, od úterý 21. září 2021.

Jak jsme se dostali do fáze, kdy politici útočí na univerzity?

22. 9. 2021 / Albín Sybera

čas čtení 5 minut

- Slovinský premiér Janez Janša na svém twitterovém účtu veřejně napadá profesora žurnalistiky a celou fakultu sociálních věd Univerzity v Lublani

- Janšova nepodložená tvrzení přebírají média navázaná na politickou stranu SDS a dále je šíří prostřednictvím sociálních sítí

- Profesor Milosavljević si klade otázku, jak se může funkční demokracie dostat do stavu, kdy její čelný představitel bez udání důvodu zpochybňuje financování klíčové vzdělávací instituce v zemi

- Mezitím se Andrej Babiš účastní dalšího setkání s Janšou a jeho iliberálními spojenci, tentokrát v maďarské Budapešti

 17777

Daniela Magálová: Chybí mi Československo

22. 9. 2021 / Soňa Svobodová

čas čtení 13 minut

 

Protože miluje Slovensko a slovenský národ, a má ráda Moravu a Česko, tak si často stýská známá slovenská rodačka pocházející ze Staré Turé, která se na svou profesionální dráhu moderátorky, herečky a zpěvačky vydala již během svých studií na bratislavské konzervatoři, kde studovala obory klavír a zpěv. Její velká láska k lidovým tradicím a lidové písni jí dovedla až do dechové kapely Moravanka slavného moravského trumpetisty, pedagoga a kapelníka Jana Slabáka, s kterou začala spolupracovat jako profesionální zpěvačka již v průběhu svých konzervatorních studií a tato spolupráce

trvá nepřetržitě až do dnešních dnů.

Paní Magálová, jak se vám pod taktovkou, tak slavného a světově uznávaného kapelníka zpívá?

Milí čtenáři a příznivci Britských listů

7. 6. 2020

čas čtení 2 minuty

Je  to poněkud trapné, ale musíme znovu zdůraznit, že za nynější míry finanční podpory od čtenářů Britské listy do několika měsíců skončí.

V nynější stále se zhoršující domácí české politické situaci jsou Britské listy jedním z mála seriozních a nezávislých informačních zdrojů, přinášející do uzavřeného českého prostředí otevřenou debatu z vnějšího světa a neúplatnou analýzu domácích poměrů, která není závislá na žádné kmenové příslušnosti znesvářených domácích aktivistických skupin.

Ano, samozřejmě, nezávislé myšlení bolí. Vždycky se pobavím nad občasnými zuřivými reakcemi od čtenářů s klapkami na očích a uších, kteří nám důrazně oznamují, že přestávají Britské listy číst, jako by jejich čtením dělali NÁM milost. Jestliže se však někdo zuřivě rozhodne odstřihnout se od seriozních, otevřených informací z vnějšího světa, je to jeho blbost... :) 

Vydávání Britských listů není zadarmo. Potřebujeme na jejich provoz přibližně 70 000 Kč měsíčně a v tom ohledu plně závisíme na finanční podpoře našich čtenářů. Zvlášť v dnešní době, když už v kmenově rozdělené české společnosti existuje jen minimum informačních zdrojů, které nejsou závislé na nějakém oligarchovi či politickém seskupení, a je jen málo serverů jako Britské listy, které přinášejí otevřené a věcné informace o situaci v zahraničí, která výrazně ovlivňuje to, co se děje v ČR, je role Britských listů nezastupitelná.

V současnosti však nevybereme měsíčně tolik drobných příspěvků od našich čtenářů, aby nám finanční rezerva neklesala. V takovéto situaci do pár měsíců zkrachujeme.  Pokud si přejete, aby byl i nadále v české společnosti slyšen nezastupitelný hlas Britských listů, prosíme, přispívejte pravidelně na jejich provoz částkou cca 200 Kč měsíčně.

Děkujeme

Britské listy

Zapojte se, je vás třeba

Diskutujte na Britských listech

18. 4. 2017 / Bohumil Kartous

čas čtení 2 minuty

Vážení čtenáři Britských listů, rozhodli jsme se zpřístupnit těm, kdo pravidelně přispívají na provoz jednoho z mála nezávislých médií v ČR diskuse pod články. Rozhodli jsme se tak učinit proto, aby lidé, kteří mají velký podíl na více než dvacetileté existenci Britských listů, měli možnost vyjádřit se přímo k jejich obsahu a přispět svým úhlem pohledu. Od omezení na platící čtenáře si slibujeme též minimalizaci nenávistných, bigotních a scestných komentářů, které vytvářejí z internetových diskusí skládku mentálního odpadu. Sledovat diskuse a hodnotit příspěvky v nich bude mít nicméně možnost každý návštěvník.

Není to ale zabezpečení, které by výskyt digitální pitomosti či zneužití pro propagandistické účely dokázalo eliminovat úplně. Budeme proto diskuse redigovat a příspěvky, které budou obsahovat nepřijatelný materiál (e.g. rasistické výzvy, urážky ad hominem, výzvy násilného charakteru, replikaci prokazatelně konspiračních bludů), budou bez pardonu odstraňovány.

Přístup k diskusím je jednoduchý. Pokud budete mít zájem o diskuse, zaregistrujte se v systému a proveďte vybranou platbu (dle doby trvání přístupu k diskusím). Platby probíhají prostřednictvím systému GoPay. Poté budete mít přístup k diskusím na dobu, kterou jste si předplatili. V případě technických problémů se prosím obracejte na programátora Britských listů Michala Panocha: michal@panoch.net.

Prosíme pravidelné přispěvatele Britským listům, aby možnosti využili a aby přenesli své platby do nového systému, jenž jim umožní přístup k diskusím. Zároveň vyzýváme ostatní čtenáře, aby tuto možnost zvážili. Víme, že Britské listy čte řada velmi zajímavých lidí a velmi oceníme, pokud se podaří na webu Britských listů vytvořit silnou komunitu lidí, kterým vyhovuje kritický přístup a unavuje je digitální spad. Zajímavé příspěvky v diskusích budeme redakčně zpracovávat a vydávat jako samostatné texty. 

Vážení čtenáři, věříme, že se naše rozhodnutí ukáže jako správné a že diskuse přispějí jak k pluralitě relevantních názorů, tak k dlouhodobé udržitelnosti Britských listů. 

Tisková zpráva:

Osobnosti medicíny podporují stávku studentů za klima a vyzývají politiky k důsledné ochraně klimatu

22. 9. 2021

čas čtení 2 minuty

Podporu požadavkům studentské stávky hnutí Fridays for Future, která po politicích kandidujících v říjnových parlamentních volbách požaduje důslednou politiku ochrany klimatu, vyjádřily také významné osobnosti české medicíny. V otevřeném dopise upozorňují na skutečnost, že klimatická změna představuje zásadní ohrožení pro lidské zdraví ve 21. století.

Tisková zpráva:

Kácení stromů? Však vám do toho nic není, vzkazuje Ministerstvo pro místní rozvoj

22. 9. 2021

čas čtení 3 minuty

V České republice se na ochraně přírody podílejí  občané prostřednictvím svých spolků. Na tom by nemělo být nic překvapivého. Umožňuje to přeci zákon o ochraně přírody a krajiny. Spolky, jejichž hlavním posláním je ochrana přírody a krajiny, se mohou přihlásit jako účastník řízení a dohlížet na celý jeho průběh. Jak je to ale u správních řízení, která vede stavební úřad? Týkají se často stavebních záměrů, u kterých má dojít ke kácení stromů. Jde také o řízení podle zákona o ochraně přírody krajiny za účasti spolků? To se ví, že rozhodně ANO!

Tak co ruské volby?

21. 9. 2021 / Jan Čulík

čas čtení 2 minuty

"Tak co ruské volby?" ptal jsem se včera o půlnoci v autě svého ruského zetě, který mě vezl z letiště. Pokrčil rameny a vůbec o tom nechtěl zprvu ani mluvit. "Jedna moje kamarádka šla v Rusku o víkendu k volbám a zjistila, že už za ní někdo hlasoval a zfalšoval její podpis. Zavolala policii. Čekala na ní čtyři a půl hodiny. Přišli, neudělali nic a varovali ji, že jestliže si bude stěžovat, bude to pro ní 'ještě horší'."

"Ten systém je naprosto zkorumpovaný a je to podvod. Lidé jsou vyzýváni, aby se voleb účastnili a hlasovali proti Putinovi, jenže tím ten podvod jen legitimizují."

Mezitím v Absurdistánu 192: V Polsku jde do tuhého. Už umírají lidé

21. 9. 2021 / Tomasz Oryński

čas čtení 12 minut


Jak předpovídali všichni, kdo mají alespoň kus mozku v hlavě,  akce polské vlády na hranici s Běloruskem (více o tom ZDE) vedly k tragediím. V civilizované zemi by se uprchlíci obrátili na polské pohraniční stáže a  požádali by je o azyl. Ale poté, co je pohraniční stráže uprchlíky zbily a protizákonně je zatlačily zpět do Běloruska, kde uprchlíci čelí zbraním Lukašenkových násilníků, snaží se nyní usilovně  skrývat se i před polskými uniformami.  Což není jednoduché, je to tam pustina plná nebezpečných lesů a bažin – je to krajina, s níž nejsou lidé z Afriky nebo z Afghánistánu vůbec obeznámeni.  Twitterový účet polské pohraniční stráže, na němž se pohraničníci nodmálně vytahují, kolika lidem zabránili přejít přes hranici, musel informovat, že u hranice byli nalezeni tři mrtví uprchlíci:



30161

AUKUS aneb Nebezpečné hrátky s jaderným ohněm a klimatickou katastrofou

21. 9. 2021 / Daniel Veselý

čas čtení 5 minut

V souvislosti s vytvořením nového „defenzivního“ paktu proti Číně, jehož členy jsou Spojené státy, Velká Británie a Austrálie, se v médiích nejvíce hovoří o novém rozkolu mezi západními spojenci, a to nedlouho po unilaterálním stažení Bílého domu z Afghánistánu. Jenže tento rozkol charakterizovaný zuřivou reakcí Francie není zdaleka tak nebezpečný, jako militarizace geopolitického problému v neuralgické části světa.

 17295

Sto milionů dávek vakcín proti covidu nahromaděných v bohatých zemích může být znehodnoceno

21. 9. 2021

čas čtení 3 minuty

Ilustrace: Jáchym Bohumil Kartous

Nová analýza předpokládá, že sto milionů vakcín proti covidu-19, které mají bohaté státy v zásobě a jejichž datum spotřeby vyprší do konce roku, by mohlo být znehodnoceno. Tato zpráva vyvolala pobouření ze strany bojovníků za sociální spravedlnost. Ti varují před možným "zvěrstvem", protože chudým zemím bude k těmto dávkám odepřen přístup, informuje Andrea Germanos.

Jak předejít další Bečvě? Za vyšetřovací komisi navrhujeme upravit legislativu, vypracovat seznam výústí a stanovit jasné postupy

21. 9. 2021

čas čtení 10 minut

Přesně rok od katastrofické ekologické havárie na řece Bečvě jsme zveřejnili závěrečnou zprávu vyšetřovací komise ke způsobu řešení úniku chemických látek, závažného poškození životního prostředí a úhynu 40 tun ryb. Komise nesuplovala práci policie a nehledala viníka – chtěli jsme zjistit, co se dělo bezprostředně po havárii a kde došlo k pochybením a nedostatkům při zjišťování příčin a nápravě série havárií, píše člen Vyšetřovací komise k ekologické katastrofě na řece Bečvě František Elfmark 

 17776

Británie: Brexit a nekompetentnost Johnsonových ideologických idiotů ve vládě vede zemi ke katastrofě

21. 9. 2021

čas čtení 4 minuty


Foto: ColdWar Steve publikuje na Twitteru velmi sledované satirické kompozice k britské politice. Je ovšem nutno znát místní kontext. V tomto obrázku Johnson pálí uprostřed všeobecného úpadku dvacetilibrovky (jedna má hodnotu cca 600 Kč) a ostatní členové jeho idiotské vlády se tomu smějí. Dvacetilibrovky pálil Johnson se svými kumpány na univerzitě během studentských let, aby zdůraznili, jak jsou bohatí a že jim pálení peněz nevadí.


Mnozí konzervativní poslanci, nikoliv z okruhu Johnsonových vládců, varují, že tisíce lidí v Británii čelí nyní "velmi těžké" zimě v důsledku rostoucích nákladů na živobytí a škrtůJohnsonovy vlády v sociální podpoře. Poslanci naléhali na Johnsonovu vládu, aby se "probudila" a uvědomila si, že obyvatelstvo Británie je ohroženo nedostatkem potravin. Kromě toho, domácnosti budou uvrženy do chudoby, v důsledku rychle stoupajících cen energií (Johnson před referendem o brexitu lhal, že brexit bude znamenat snížení cen energií!), snížením sociální podpory a nárůstem daní v příštím roce.

Tisková reakce Greenpeace ČR

Evropský soud stanovil sankce pro Polsko za ilegální těžbu v dole Turów. Podle Greenpeace jsou příliš nízké

21. 9. 2021

čas čtení 1 minuta

Soudní dvůr EU dnes stanovil sankce za každý den pokračující ilegální těžby na dole Turów, který do sebe stahuje vodu z českého území, na 500 tisíc eur denně, Česká republika původně požadovala 5 milionů eur denně. Sankce má Polsko platit od dnešního dne. Informaci přinesl na svém Twitteru hejtman Libereckého kraje Martin Půta. Organizace Greenpeace považuje sankce stanovené soudem za příliš nízké.

 16510

Nové vojenské spojenectví Borise Johnsona je bezohledná postimperiální nostalgie

21. 9. 2021

čas čtení 3 minuty

Obranná dohoda Aukus mezi Británií, USA a Austrálií je den ode dne nejasnější. V podstatě jde o výsledek sporu o to, kdo postaví osm ponorek pro australskou armádu. Austrálie si u Francie objednala ponorky s dieselovým pohonem za 48 miliard liber a pak si to rozmyslela a od dohody odstoupila. Nyní chce ponorky s jaderným pohonem od USA a Británie, píše v Guardianu Simon Jenkins.

Normalizuje prezident Biden Trumpovu zahraniční politiku?

21. 9. 2021

čas čtení 4 minuty

Příští týden vystoupí prezident Biden se svým prvním projevem na Valném shromáždění OSN. Tento projev přichází v klíčovém okamžiku Bidenova prezidentství a bude mít zvláštní dopad na to, jak bude jeho mandát vnímán v zahraničí. Po téměř osmi měsících pozorování politiky, rétoriky a krizí jsou mnozí zahraniční pozorovatelé překvapeni - dokonce šokováni - když zjišťují, že v jedné oblasti za druhou je Bidenova zahraniční politika věrným pokračováním politiky Donalda Trumpa a odmítnutím politiky Baracka Obamy, píše ve Washington Post Fareed Zakaria.

 17772

Milovník astronomie

20. 9. 2021 / Soňa Svobodová

čas čtení 12 minut

 


Ano. Je to přesně tak. Jako o milovníku astronomie můžeme hovořit o jednom z mnoha nejvýznamnějších a světově uznávaných českých vědců, jehož snímky sluneční korony konečně přinesly hmatatelné důkazy o její jemné struktuře i o propojení jednotlivých paprsků a výtrysků, a též i potvrzení o dynamice jejího vývoje. Je o něm známo, že k jeho velkým koníčkům kromě již zmíněného oboru také ještě patří fotografování přírody, hor, zvláště těch nejvyšších a pak také po vzoru známého českého cestovatele Alberto Vojtěcha Fryče i pěstování kaktusů. A kdože ten slavný badatel je? Není to nikdo jiný než matematik, vedoucí Odboru počítačové grafiky a geometrie Ústavu matematiky Fakulty strojního inženýrství Vysokého učení technického v Brně, Prof. RNDR. Miloslav Druckmüller, CSc.

Pane profesore, vaší velkou vášní již kromě zmíněných hobby, je také matematika a programování. Jak se obé promítlo do vaší vědecké astronomické činnosti?

Cenou lidové auto III

21. 9. 2021 / Beno Trávníček Brodský

čas čtení 3 minuty


(aneb vivat Asia?)

Už mi z toho vzniká trochu nechtěný seriál. Ale nemůžu za to. Auta dopovaná asijskými čipy se díky jejich nedostatku rozmisťují na nejrůznější podivná místa, aby čekala kratší či delší dobu na své vymodlené vzkříšení. Od jedné renomované automobilky uslyšíte, že pokud nějaké čipy seženou, budou kompletovat zejména vozy s vysokou přidanou hodnotou (rozuměj drahá auta pro vícecenné lidi). Tedy, jde hlavně o čistý zisk pro nadnárodní podnikatelskou korporaci, tak trochu za každou cenu. Ekonomicky jasný cíl. Proč by taková společnost neměla chtít tvořit co největší čistý zisk? To by asi měla nezodpovědný či přímo chorý management, že. Potud člověk chápe. Nechápe ale stav, kdy, zklamal-li v něčem trh (tj. sám neumí zorganizovat dosažení nějaké více méně veřejné potřeby), NIKDO nehledá schůdný způsob jak to napravit. Tu a tam přece ani trh nevyřeší všechno nebo nevyřeší něco dobře. Za NIKDO je samozřejmě třeba dosadit náš STÁT.

 17771

Čtyřicátiny slavného koncertu

20. 9. 2021 / Pavlína Antošová

čas čtení 5 minut

V sobotu 19. září 1981 se během podvečerních hodin newyorský Central Park zaplnil obecenstvem. Po více než deseti letech samostatného účinkování a nahrávání se na pódiu sešli Paul Simon a Art Garfunkel. A mezi posluchači se objevila spousta mladých lidí, z nichž mnozí dobu jejich největší společné slávy už nepamatovali.

Oba hlavní aktéři zpočátku váhali, každý z trochu jiných důvodů. Klady však nakonec převážily. Městští zastupitelé reagovali na tehdejší bídný stav parků obecně. Na koncert všem umožnili volný vstup, očekávali tedy výtěžek z propagačního materiálu: z triček, odznaků, později také z výsledného alba, nahraného naživo.

Co ví ministryně financí o prašivých dluhopisech?

20. 9. 2021 / Jiří Hlavenka

čas čtení 12 minut

 
Slíbil jsem v předchozím článku (viz odkaz pod textem) druhý díl seriálu, které je daleko závažnější a ničivější. Tady totiž nejde o jednu a půl miliardy, kterou svěřili opravdoví naivové jednomu šizuňkovi, ale mnoho desítek miliard korun, “investovaných” do dnes už stovek dluhopisových emisí, které se na rozdíl od zmíněného tváří velmi slušně a příčetně. Přičemž obvykle je za nimi i skutečný podnikatelský záměr, který někde vyjít může, jinde sice je naivní a nejspíš nevyjde, může ale jít i o plánovaný podvod od samého začátku. Do těchto dluhopisů nainvestovaly dle mého odhadu už stovky tisíc občanů země částky, které představují i citelnou část jejich celoživotních úspor. A mnoho z nich během pár let o svoje peníze přijde.

Putinova politická strana po brutálním potlačení opozice vyhrála volby

20. 9. 2021

čas čtení 1 minuta

 

Vládnoucí ruská politická strana Jednotné Rusko, která podporuje prezidenta Vladimíra Putina, si po třídenních volbách udržela většinu v parlamentě po rozsáhlém potlačení kritiků, přestože přišla o asi pětinu své podpory. Vyplývá to z částečných volebních výsledků zveřejněných v pondělí.

Se sečtěnými 50 procenty hlasů získala strana Jednotné Rusko 46,11 procent hlasů, na druhém místě je komunistická strana s 21,4 procenty hlasů.

Maďarská opozice se pro všeobecné volby sjednocuje proti Orbánovi

20. 9. 2021

čas čtení 3 minuty

Primátor Budapešti Gergely Karácsony (46) hovoří informovaně o tom, jak Evropská unie propadla Fukuyamově falešné představě, že demokracie je nezrušitelná, a přitom EU poskytuje kamufláž pro likvidaci demokracie v Polsku a v Maďarsku, píše z Budapešti komentátor britského Observeru Nick Cohen.

Karácsony zřejmě bude jediným opozičním kandidátem ve volbách v Maďarsku v příštím roce, právě proto, že to není populista. V zoufalství nad hrozbou Orbánovy vlády obnovilo šest maďarských politických stran klasickou antifašistickou taktiku lidové fronty. Politikové, od dříve ultrapravicové strany Jobbik až po radikální, levicové zelené, odložili svou ideologii, aby rozbili podvodný politický systém. Po deseti letech marného vzájemného politického hašteření si uvědomili, že když je demokracie ohrožena, rozdíly mezi levicí a pravicí, sociálními konzervativci a liberálními pokrokáři jsou irelevantní.

 16578

Covid-19, klimatické změny, anebo ještě něco dalšího „do vínku dění“?

20. 9. 2021 / Miloš Dokulil

čas čtení 6 minut

 

(Třeba taky: „Vol, vole!“?)

Samozřejmě že taky podle věku… V tom tzv. „produktivním“: mít slušnou práci (co to je, že?). Ve školním věku jsou opět jiné „starosti“. A v tom penzijním?! Že by nás nějaké ty stokoruny navíc měly probudit k vděčné pouti k volebním urnám? Když ovšem kupodivu je tu mezi námi jako „fakt“, že třeba v ČR třetina možných voličů se k těm „urnám“ vůbec nehodlá dostavit? I když jde tu o úkon, kterým nejen pomyslně voličstvo nějak trochu ovlivňuje „chod dějin“, ale – třeba později, pokud ne hned – díky němu nachází nejen podle výsledků těch voleb nejednou nemálo podkladů ke svému uspokojení, anebo rozhořčení.

Milá BBC, ...

20. 9. 2021

čas čtení < 1 minuta

nařídila vám vláda nezmiňovat se v záporných zprávách o brexitu? Protože já, a pravděpodobně i několik dalších milionů lidí, začínáme mít už docela velké podezření...

Prominentní stoupenci brexitu už skoro úplně přestali chválit tento svůj projekt...


S brexitem to nemá nic společného, že ?



Pražské ovzduší stále trápí znečištění oxidem dusičitým způsobené auty

20. 9. 2021

čas čtení 10 minut

Tisková zpráva Centra pro životní prostředí a zdraví z 20. září 2021


Praha, 20. září 2021 – Projekt Centra pro životní prostředí a zdraví po více než roční pauze znovu mapoval míru znečištění ovzduší oxidem dusičitým (NO2) v desítkách dopravně zatížených lokalit v Praze. Naměřené vysoké hodnoty naznačují, že některá místa jsou stále znečištěna NO2 více, než připouští platný limit (1). Vědecké poznatky přitom dokládají, že znečištění NO2 může být pro zdraví rizikové i při hodnotách, které splňují platné limity. Proto Světová zdravotnická organizace (WHO) oznámila, že 22. září zveřejní své nové doporučení hodnot, kterých by mělo být pro ochranu lidského zdraví dosaženo.

Hospodaření OSBL za květen 2021

8. 6. 2021

čas čtení 1 minuta

V květnu 2021 přispěli čtenáři finančně na Britské listy celkovou částkou 53 422.16 výdaje byly  jako obvykle 61 731.50 Kč. Finanční příspěvky čtenářů bohužel nepokrývají celkové výdaje, takže směřujeme k nule. Zůstatek ke konci května byl 84 819.22  Kč.

Děkujeme mnoha čtenářům za  finanční podporu v měsíci květnu 2021.  Prosíme, přispějte.

MNOHOKRÁT děkujeme všem věrným čtenářům, kteří na provoz Britských listů finančně přispívají -  trvale potřebujeme pravidelnou finanční podporu. Děkujeme.

Potřebujeme normálně cca 70 000 Kč měsíčně na provoz. STAČILO BY, KDYBY Z 218 000 UNIKÁTNÍCH ČTENÁŘŮ BL ZA KAŽDÝ MĚSÍC JICH PŘISPÍVALO KAŽDÝ MĚSÍC 400 ČÁSTKOU 200 KČ.

Příspěvky na provoz Britských listů je možno   zaslat  na účet v pražské Raiffeisenbance, číslo účtu: 1001113917, kód banky 5500. Adresa banky je 120 00 Karlovo nám. 10, Praha 2. IBAN: CZ4455000000001001113917

Čtenáři mohou přispět na provoz Britských listů úvěrovou kartou na adrese www.paypal.com po jednoduché registraci odesláním částky na adresu redakce@blisty.cz. 

Jako v České republice oficiálně registrované občanské sdružení poskytujeme potvrzení o přijetí příspěvku pro daňové účely osobám, které v ČR platí daně.

Rozhovor Britských listů | Katolická církev | Americký whistleblower Edward Snowden a špehování občanů | Wikileaks | Očkování a racionalita | Americký dokumentarista Michael Moore | Gruzie, Rusko a Jižní Osetie | Norsko | Turecko | Ropa - Peak oil a energetická bezpečnost | Globalizace | Sociální poměry | Korupce | Identita | Rasismus | Vietnam | Libye | Útok na USA, Afghánistán, Irák | Psychiatrie | Psychologie | Oligarchie | PPF | Životní prostředí | Teroristická hrozba a politické hry | Ústava | Komunistická idea a její reflexe v politice i teorii | Afrika | Chudoba | Bělorusko | Dánsko | Bezdomovectví | Hospodaření Občanského sdružení Britské listy | Japonsko | Ekologie | Ukrajina, Rusko a dodávky plynu do Evropy | Itálie | Sociální vědy aplikované do života | Doprava | Čína | Austrálie | Nový Zéland | Severní Korea | Izrael, Palestina, Blízký a Střední východ | Demokratický proces se zasekl | Rozhovory Britských listů | Polsko | Drogy | Hypoteční, finanční ... ekonomická krize | Francie | Kavkaz, Náhorní Karabach, Čečensko | Německo dnes | Školství | Řádění exekutorů v České republice | Genderová nerovnost ve společnosti | Brazílie | Ekonomika | Velká Británie - politika a společnost | Imigrace do Evropy | Sýrie | Jemen | Brexit - vše | Saúdská Arábie | Sdělovací prostředky | Babiš | Prezident Miloš Zeman ve funkci | Španělsko | Extremismus | Rusko za Vladimíra Putina | Lidská práva | Maďarsko | Ukrajina | Budoucnost NATO a OSN | Spam a šíření dezinformací na internetu | Joe Biden | Donald Trump | Konec Obamovy agendy, selhání reforem v USA | Írán | Evropská unie | Skotská nacionalistická strana a nezávislost Skotska | Lidské zdraví | Privatizace po česku | Léková politika, zdravotnictví | Občanská společnost | USA | Česká literatura | Česká politická scéna | Koronavirus | Globální oteplování | Energetické úspory | Srbsko | Česká republika
19293