17.11.2014: Ostuda a plivnutí historii národa do tváře

19. 11. 2014

čas čtení 1 minuta

Tisková zpráva Ne základnám

17.11.2014 jsme v 17.00 hodin prošli po třídě Pussy Riot (bývalá Národní třída) a z toho, co se tam dělo, byly smíšené pocity strachu, vyvolání žaludečních potíží, prezentace sprostoty (uvítal nás na plachtové zdi nápisů výraz - píča) a v řadě případů fanatické pohledy procházejících. Mluvit o pietě místa, mluvit o probíhajícím programu jako o pietě, by bylo asi jako mluvit o veřejně probíhajícím sexu.

Kromě toho, že k položení věnce nebyla šance, docházela nám i nevhodnost v takovém prostředí uskutečnit jakoukoliv pietu. Věnec jsme odnesli zpět do auta.

Do rána nám došlo, že věnec za iniciativy, které se dohodly sdružit do Evropané proti válce (který člověk by si v Evropě, kromě militantů a nacistů přál válku) pokládat na třídě Pussy Riot je urážkou nejen Jana Opletala, ale všech obětí polistopadového vývoje. Stuhy na věnci byly:

Obětem polistopadového vývoje a Evropané proti válce.

Nepoložit za tyto oběti věnec taky nebylo možné, a tak jsme věnec položili na Albertově. Fotografie sdělují i informaci. Na tomto místě nebyly žádné věnce z předchozího dne.

Takže nejen sprostota, ale nenávist k čemukoliv, co se nepodřídí malé nemorální skupině občanů (napsat lidí, to nešlo). Smutné je, že tuto skupinu tvoří mladí lidé. Jakou si zvolili budoucnost bez morálky, na to upozorňuje historie.

za Evropané proti válce
Eva Novotná, mluvčí
iniciativy Ne základnám

0
Vytisknout
12646

Diskuse

Obsah vydání | 20. 11. 2014