Další ostuda pro Čechy, tentokrát znovu ve Švédsku

22. 4. 2017

čas čtení 1 minuta
DVTV je uváděna ve speciálu Respektu jako jeden ze "seriózních zdrojů informací v ČR"!!

Slovan všude bratry má, zvláště Čechy, píše Jiří Pallas ze Švédska.

139 švédských spisovatelů včetně 4 členů Akademie (ti co rozhodují o Nobelově ceně za literaturu) podepsalo petici kde protestují proti účasti extremistického týdeníku Nya Tider na knižním veletrhu v Göteborgu.

Majitelem  Nya Tider je jistý Vavřinec Suk, ideolog dnes rozpadlé extremistické straničky Národní Demokraté. Nya Tider propagují jakousi vlastní verzi apartheidu, jsou samozřejmě proti imigrantům, očkování a šíří i další konspirační teorie. Suk se začíná v poslední době objevovat i v ruských proputinovských médiích.Na druhé straně najdeme mezi signatáři Hynka Pallase ... takže je ostuda trochu menší. Někde uprostřed máme ještě českou rodačku Kateřinu Janouchovou (spisovatelku lechtivých spisků jako třeba Orgasmus a knížek pro tříleté čtenáře).

Janouchová petici nepodepsala patrně proto, že sama pravidelně přispívá do pubikace která je podobná té Sukově, ale má blíže k populistické a protiimigrantské partaji Švédští demokraté.

Respekt vydal záslužný speciál Dezinformace. Škoda však, že se Respekt (Erik Tabery) nezeptal paní Drtinové, co říká švédskému ohlasu na  rozhovor který DVTV s Janouchovou odvysílala.

Celá záležitost skončila tím, že si švédská veřejnoprávní televize nechala pořad DVTV přeložit a tři novináři rozebrali jedno tvrzení Janouchové po druhém (lež, lež, polopravda, lež atd) s odkazy na zdroje.


DVTV je uváděna ve speciálu Respektu jako jeden ze "seriózních zdrojů informací v ČR"!!

1
Vytisknout
10120

Diskuse

Obsah vydání | 27. 4. 2017