Německo pokutovalo Facebook, že nedostatečně informoval o kriminálním materiálu na své síti

3. 7. 2019

Facebook informoval, že za rok 2018 zlikvidoval pouze 1704 protizákonných materiálů. YouTube za tutéž dobu zlikvidoval 144 836 protizákonných materiálů.

Facebook dostal od německých úřadů pokutu vyšší než 2 miliony dolarů za to, že nepřesně informuje o množství kriminálního materiálu na svých stránkách.

Německé úřady konstatovaly v úterý, že Facebook poskytl v povinných zprávách o transparentnosti "nedostatečné" informace o kriminálním materiálu na svých stránkách, jako je hate speech.

Firmy mají povinnost odstraňovat hate speech a fake news z internetu do 24 hodin poté, co jsou na ně upozorněny, jinak čelí pokutách až do výše 60 milionů dolarů.

Německý federální úřad spravedlnosti uvedl v prohlášení v úterý, že zpráva o transparentnosti od Facebooku pro rok 2018 byla "nedostatečná",  a pokutoval Facebook částkou 2 miliony euro (2,3 miliony dolarů).

Zpráva zaznamenává pouze minimum stížností na kriminální materiál, konstatoval regulační orgán a dodal, že Facebook ztížil uživatelům hledání formuláře pro informování o kriminálním materiálu na jeho serverech.

"To vytvořilo zkreslený obraz, jaký má veřejnost o množství protizákonného materiálu a o tom, jak Facebook reaguje na stížnosti," konstatoval německý úřad.

Facebook informoval, že za rok 2018 zlikvidoval pouze 1704 protizákonných materiálů. YouTube za tutéž dobu zlikvidoval 144 836 protizákonných materiálů.

Podrobnosti v angličtině ZDE

 
0
Vytisknout
4806

Diskuse

Obsah vydání | 11. 7. 2019