Britská policie zahájila vyšetřování herce Kevina Spaceyho kvůli znásilnění

3. 11. 2017Britská policie zahájila vyšetřování údajného znásilnění, jehož se měl dopustit hollywoodský herec Kevin Spacey. Měl roku 2008 znásilnit mladého herce, v době, kdy byl Spacey uměleckým ředitelem londýnského divadla Old Vic. Muž, jemuž je dnes 32 let, tvrdil, že ho Spacey znásilnil, když mu bylo 23 let a když usnul ve Spaceyho bytě, kde popíjeli poté, co mladý herec Spaceyho požádal, aby mu pomohl s jeho kariérou. Mladík se probudil uprostřed sexuálního aktu a řekl Spaceymu, aby toho nechal. Spacey ho varoval, aby o incidentu nikomu nic neříkal. 


Spacey byl obviněn ze sexuálního obtěžování nejméně osmi lidí, bývalými i současnými zaměstnanci produkčního týmu, který vyráběl televizní seriál firmy Netflix House of Cards, o zločinném a manipulativním americkém prezidentu Underwoodovi. Zaměstnanci tvrdí, že Spacey svým chováním vytvořil při natáčení toxickou atmosféru. 

Všichni svědci charakterizují Spaceyho chování jako "predátorské". Spacey se prý bez svolení dotýkal druhých osob a dělal nevhodné sexuální poznámky a typicky se zaměřoval na mladé muže, pracující ve filmovém štábu.

Firma Netflix suspendovala natáčení šesté a poslední série House of Cars, když se ozval herec Anthony Rapp, že se Spacey pokusil o jeho znásilnění, když mu bylo 14let. Pak okamžitě následovaly stížnosti dalších mužů. 

Podrobnosti v angličtině ZDE
0
Vytisknout
7624

Diskuse

Obsah vydání | 8. 11. 2017