Poslanec David Lammy: Brexit je sprostá lež!

16. 12. 2020

čas čtení 2 minuty
Poslanec David Lammy: Většina poslanců to nyní uznává v soukromí, ale neříkají to na veřejnosti. Brexit je podvod, trik, švindl. Podvod, který nejvíce poškodí ty lidi, jimž sliboval pomoci. Nebezpečná fantasmagorie, která způsobí, že všechny problémy, o nichž tvrdí, že je vyřeší, se zhorší. Kampaň, která vyhrála na základě falešných slibů a lží. Obě organizace brexitérů, Vote Leave a Leave EU porušily zákon. Ruské zásahy jsou mimo veškerou pochybnost. A nyní se všechny jednotlivé přísliby učiněné v kampani před brexitem v roce 2016 ukázaly jako lživé. Brexit nepovede k obohacení našeho státního zdravotnictví, to v jeho důsledku zchudne. Naše obchodní dohoda s Donaldem Trumpem způsobí, že americké korporace zprivatizují a rozbijí britské státní zdravotnictví lůžko po lůžku. A i ty přísliby o omezení imigrace, imigrace, která tolik obohatila naši zemi, jsou lží. Po brexitu se imigrace zvýší, nikoliv sníží. Až budeme vyjednávat se zeměmi, jako jsou Indie a Čína, budou od nás chtít tři věci: víza, víza a zase víza. A dostanou je, protože my budeme slabí. Přátelé z Labouristické strany mi říkají, že mám ustupovat labouristickým voličům v průmyslových městech, kteří hlasovali pro brexit. Bývalým horníkům, zaměstnancům továren, těm, kteří mají pocit, že se na ně země vykašlala. Já říkám, že je nesmíme ponižovat svým zbabělstvím. Řekněme jim pravdu. Lhali vám. Část médií zneužila vašeho strachu jako nástroje k prodeji výtisků novin a k posílení sledovanosti.  Nigel Farage a Boris Johnson zneužívali téhož ve snaze získat volební hlasy.  Hanba jim. Imigranti vám neodebrali vaše zaměstnání, naše školy selhaly a neposkytly vám potřebnou kvalifikaci. Nemocnice se nerozpadají pod náporem zdravotních turistů, ale v důsledku mnoha desetiletí vládních škrtů. Nemůžete si dovolit koupit dům, protože ani jedna politická strana prostě nestavěla domy a byty, ne proto, že se vám do ulice přistěhoval Mohammed. A bohatství bylo hromaděno v Londýně, když mělo být sdíleno po celé zemi. Obviňujte nás! Obviňujte parlament a vládu. Neobviňujte Brusel z chyb naší vlastní země. A nezlobte se na nás, že vám říkáme pravdu. Rozhněvejte se na podvodníky, kteří vám systematicky lhali.

Video níže:0
Vytisknout
5630

Diskuse

Obsah vydání | 23. 12. 2020