Teherán uzavřel stovky restaurací. Kvůli "urážce islámu"

10. 6. 2019

Íránská policie provedla razie ve stovkách jídelen, protože nedodržovaly "islámské principy". Mravnostní policie byla nedávno posílena ve snaze vynutit přísné předpisy o oblékání žen.

547 restaurací a kaváren v Teheránu se v posledním týdnu posvátného měsíce ramadánu stalo terčem razií a bylo uzavřeno, potvrdil šéf policie.

"Majitelé restaurací a kaváren v nichž nebyly dodržovány islámské principy, byli konfrontováni a během této operace bylo uzavřeno 547 provozoven a zatčeno 11 pachatelů," uvedl Husejn Rahimi v prohlášení na policejním webu.

Mezi porušeními uvedla policie "neobvyklý online marketing provozovny, hraní ilegální hudby a zhýralost".

V posledních letech byly v Teheránu otevřeny tisíce moderních kaváren a restaurací, které hrají západní hudbu a kde mnohé zákaznice odkládají závoje.

Radio Farda s odvoláním na lokální média oznámilo, že zavírání teheránských restaurací je jen špičkou ledovce. Ve třetím největším městě Isfahánu bylo uzavřeno 305 restaurací, zatímco policie podnikla razie proti jídelnám i v několika dalších městech.

V Íránu musejí během doby půstu v ramadánu všechny restaurace zůstat uzavřeny. Toto pravidlo někteří majitelé tiše obcházejí, stejně jako zákaz alkoholu.

Podrobnosti v angličtině: ZDE

0
Vytisknout
5011

Diskuse

Obsah vydání | 13. 6. 2019