Syrský ministr zahraničí odmítl americké obvinění, že syrská vláda použila chemických zbraní

27. 8. 2013

čas čtení 1 minuta

  • Walid Muallem, syrský ministr zahraničních věcí, odmítl "naprosto a kompletně" tvrzení, že syrská vláda použila chemických zbraní. Vyzval Američany, aby zveřejnili důkazy, ospravedlňující jejich tvrzení, že byla za útok chemickými zbraněmi odpovědná syrská vláda. Odmítl tvrzení, že syrská vláda blokovala práci zbrojních inspektorů OSN. Obvinil Američany z porušování mezinárodního práva. Tvrdil, že americký útok na Sýrii bude ku prospěchu Izraele a Fronty al-Nusra, džihádské opoziční organizace. Uvedl, že se Sýrie bude "všemi prostředky" hájit proti americkému útoku.
  • Spojené státy získaly od Arabské ligy souhlas s útokem na Sýrii. Tato dvaadvacetičlenná organizace vydala v Káhiře prohlášení, podle něhož "syrská vláda spáchala útok chemickými zbraněmi a Arabská liga pužaduje, aby všichni pachatelé tohoto odporného zločinu byli vydáni k mezinárodnímu soudu."
  • Americký ministr obrany Chuck Hagel se vyjádřil, že Spojené státy jsou zcela připraveny na Sýrii zaútočit, ale že konečně rozhodnutí nebylo přijato. Spojené státy chtějí jednat "v souladu s mezinárodním společenstvím" a "v rámci mezinárodního práva". Dodal, že většina zemí na světě souhlasí, že útok chemickými zbraněmi spáchala syrská vláda.

Podrobnosti v angličtině ZDE

Kdo je vlastně parazit a nepřizpůsobivý

27. 8. 2013 / Boris Cvek

čas čtení 6 minut

Úspornost a šetřivost, jak se stala heslem minulé Nečasovy vlády, jsou podle mne velmi chvályhodné ctnosti politiků, pokud to znamená, že ti šetří na zcela zbytečných či dokonce škodlivých, protizákonných nákladech, jako je třeba rozkrádání veřejných peněz.

Takové peníze nejen že nepřinášejí společnosti nic pozitivního, ale stávají se zdrojem ekonomické moci zločinu, různých parazitů a nepřizpůsobivých. Parazity a nepřizpůsobivými, tedy lidmi, kteří nedokážou přijmout princip poctivé práce a základních morálních zásad, mám na mysli např. lidi, kteří platí z veřejných rozpočtů obrovské peníze svým milenkám nebo kteří nechávají tuto zemi rozkrást různými mafiemi, na které jsou napojeni, nebo lidi, kteří místo úspor na straně vyhozených peněz do kapes milionářů, ždímají chudé a střední třídy zvyšováním DPH v době ekonomické krize. A to nemluvím o exekucích, hazardu, nebo vlastně mluvím: je to stále týž propletenec mafií.

Mýtus konkurenceschopnosti

27. 8. 2013 / Ilona Švihlíková

čas čtení 11 minut

Málokteré slovo slouží v posledních zhruba dvaceti letech jako takové univerzální zaklínadlo jako je "konkurenceschopnost". Konkurenceschopné mají být podniky, státy, i občané, sestavují se žebříčky, indikátory a soupisy kritérií, jak být tím nejkonkurenceschopnějším na celém světě.

Konkurenceschopnost byl původně pojem vyhrazený firmám. Teprve od 90. let minulého století se rozšiřuje i na státy. Povšimněme si, že se tímto "hodnotí" stát a že tento jev se objevuje právě v 90. letech, tedy v období, kdy je jasné, jak ekonomická suverenita státu upadá a kdy se naopak bezprecedentně zvyšuje moc jiných aktérů -- nadnárodních firem, finančních institucí a také organizací typu OECD či MMF.

Nejsou daně jako daně

27. 8. 2013 / Jiří Jírovec

čas čtení 9 minut

Některé informace obsažené v článku o vysokých daních uveřejněném v BL, ZDE jsou zavádějící.

Dávat horní daňovou hranici do vztahu k nezaměstnanosti je urážkou zdravého rozumu. Jde o podobný nesmysl, jako třeba tvrdit, že se četnost rakovinných onemocnění zvyšuje, protože se prodlužuje úhlopříčka televizorů, snižuje se průměrná spotřeba automobilů a nebo víc běhá pro zdraví.

Jiný svět je možný

O platbách za zdravotní péči v Británii

27. 8. 2013 / Jan Čulík

čas čtení 1 minuta

K článku Jiřího Jírovce o zdravotní péči v Kanadě bych chtěl dodat pár stručných informací o tom, jak je to v Británii.

V Británii se neplatí naprosto nic za návštěvu u lékaře ani za pobyt v nemocnici.

V Anglii (na rozdíl od Skotska) se platí relativně horentní částka 7,95 liber za každou položku na receptu, avšak 95 procent uživatelů léků je od plateb osvobozeno. Kategorie lidí, kteří za recepty v Anglii neplatí, jsou uvedeny níže. Kromě toho, lidé, kteří potřebují více než 20 receptů ročně, si mohou předplatit jednorázovou roční částkou předpisový průkaz, který jim dává slevu.

Ve Skotsku vláda skotských nacionalistů poplatky za recepty zcela zrušila s poukazem na to, že vybírání poplatků za recepty bylo nákladnější, než když se poplatky zcela zruší.

V Anglii jsou od platby za recepty osvobozeny:

  • osoby, které dosáhly věku 60 let
  • osoby mladší 16 let
  • osoby ve věku 16-18 let, pokud jsou tu studenti
  • těhotné ženy, ženy do jednoho roku po porodu, ženy s certifikátem osvobozujícím je od placení poplatku
  • osoby s určitým chronickým onemocněním, jimž byl vydán certifikát osvobozující je od placení poplatku
  • osoby v nemocniční péči
  • osoby, které dostávají nějaký druh sociální nebo důchodové podpory a jejich partneři

Lež jako ornament

27. 8. 2013 / Lubomír Brožek

čas čtení 4 minuty

Lži se za příznivých okolností stávají legendami.

Stanislaw Jerzy Lec

Stalo se, čeho se všichni obávali. V Sýrii došlo k hromadnému použití chemických zbraní. Mrtví nevinní civilisté se počítají na stovky. Bizarní na celé věci je, že zemřeli krátce poté, co do země dorazili inspektoři, kteří měli takovouto hrozbu prošetřit.

Neumím si představit, že by nějaká vláda byla tak neuvěřitelně pitomá, aby poté, co pozve inspekci, předvedla takový masakr. Zvláště když ví, že by tím spustila lavinu, které by nebyla schopna čelit. Kde je pravda...- a kdo ji dohledá. Kdo ji chce dohledat... Koho zajímá, proč ti lidé museli tak hnusně zemřít. Rubikon byl překročen a vše nasvědčuje tomu, že vojenskou intervenci už nikdo nezastaví.

Proč se v ČR tolik odvádí na zdravotní a sociální systém

26. 8. 2013

čas čtení 1 minuta

V závěrečné poznámce k článku o dani z příjmu v různých evropských zemích je závěr o "hrubé neefektivitě českého sociálního systému‟ poněkud přehnaný, unáhlený a poplatný neoliberální ideologii. Vycházíme-li ze statistik OECD, je vhodné podívat se na přehled sociálních výdajů také na data o výdajích na zdravotnictví, píše Jan Macháček..

Organizace "Lékaři bez hranic" potvrdila, že její nemocnice v Sýrii ošetřily tisíce pacientů s "neurotoxickými příznaky"

24. 8. 2013

čas čtení 1 minuta

Francouzská humanitární organizace "Medecins Sans Frontieres (Lékaři bez hranic)" konstatuje, že nemocnice, které podporuje v Sýrii, ošetřily asi 3600 pacientů s "neurotoxickými příznaky" a 355 z nich zemřelo. Organizace MSF uvádí, že se pacienti dostavili do tří nemocnic v okrsku Damašek dne 21. srpna, kdy podle tvrzení opozičních aktivistů došlo k chemickým útokům proti vzbouřencům-

Organizace MSF dodává, že nemůže použití chemických zbraní "vědecky potvrdit".

Pražští "jakobýni"

26. 8. 2013 / Štěpán Cháb

čas čtení 1 minuta

Do rozhlasových a televizních debat proniklo nové plevelné slovo "jako by". Po eventuálně, respektive, víceméně a prostém pauzírovacím mručení, je to jedno z nejnesmyslnějších slov, která debatující mohou používat.

Pokud se USA rozhodnou vojensky zasáhnout v Sýrii, udělají to bez mandátu OSN

26. 8. 2013

čas čtení 1 minuta

Barack Obama zřejmě nebude mít problém vytvořit koalici v NATO pro vojenský zásah v Sýrii, pokud se tam Wasghinton rozhodne vojensky zasáhnout, píše v deníku Guardian Ian Traynor. OSN však neposkytne pro mezinárodní vojenskou akci v Sýrii mandát OSN, vzhledem k tomu, že Kreml zuří nad tím, co považuje za zneužití mandátu OSN v Libyi ke svržení Muammara Kaddáfího. Proto bude jakoukoliv rezoluci o mandátu pro vojenskou akci v Sýrii Rusko vetovat.

Končící Sněmovna v číslech - Docházka, aktivita, úspěšnost zákonů a další ukazatele

26. 8. 2013

čas čtení 3 minuty

Tisková zpráva sdružení KohoVolit.eu

Praha, 26. 8. 2013 -- Sdružení KohoVolit.eu dnes poskytlo médiím k dispozici podrobný přehled činnosti končící Sněmovny. Čtenáři se tak dozví nejen, jak aktivní byli jednotliví poslanci, ale i jaký byl osud návrhů zákonů a dalších sněmovních tisků.

Kamil Gregor, datový analytik KohoVolit.eu, říká: "Pokud jde o naše tradiční téma docházky do Sněmovny, byli na tom v uplynulém funkčním období zdaleka nejhůře sociálně demokratičtí poslanci Michal Hašek a David Rath. Ten chyběl velmi často i před zatčením. Naopak vzornou docházku jsme zaznamenali u spíše méně známých poslanců, například Luďka Jeništy (TOP 09), Jiřího Petrů (ČSSD) nebo u Jiřího Šulce (ODS)."

Sýrie: Na pravdě o chemickém útoku přestalo záležet. Jde už jen o záminku k intervenci

26. 8. 2013 / Karel Dolejší

čas čtení 5 minut

V dubnu letošního roku došlo nedaleko syrského Aleppa a Idlíbu k údajným chemickým útokům. Fotografie na místě pořízené ovšem vyvolávají značné pochybnosti jak o tom, zda šlo o skutečný chemický útok, tak o tom, zda se ho dopustily síly loajální k prezidentu Asadovi. Vyšetřovatelka OSN Carla del Ponteová na základě šetření mezi syrskými uprchlíky v zahraničí dospěla k závěru, že útok zřejmě spáchali povstalci, nikoliv syrská vláda. Aby mohlo být s konečnou platností určeno, o jaký útok šlo a kdo ho provedl, bylo však třeba, aby proběhlo šetření přímo na místě. Vyslání inspekční mise OSN po dlouhé měsíce obstrukcemi blokovaly Británie a Francie, které spolu s Katarem, Saúdskou Arábií a Tureckem patří k nejradikálnějším příznivcům syrské opozice a otevřené západní intervence v Sýrii. Inspektoři OSN nakonec v závěru srpna dorazili do Damašku. Jen několik hodin na to byl na předměstí ovládaném povstalci hlášen další rozsáhlý útok chemickými zbraněmi.

IQ test -- druhý pokus

26. 8. 2013 / Dominik Forman

čas čtení 11 minut

Zhruba po třech letech vládnutí bez nadsázky nejhorší vlády v historii ČR se podařilo její neoliberální běsnění ukončit. Ne však odporem zdola, který byl po dobu vládnutí pravicové koalice mimořádně výrazný, ale bulvární avantýrou s korupčním přesahem, tedy stupiditou, za kterou si může bývalý předseda vlády Nečas sám.

Rozhodování mezi špatnými alternativami v případě Sýrie je stále složitější

26. 8. 2013

čas čtení 4 minuty

Západ se musí zabývat konkrétními detaily, nikoliv vyvolávat rétorické kampaně

Jední zásadním definujícím rysem západní zahraniční politiky za posledních pětadvacet let je otázka, kdy a za jakých okolností a jak by mělo mezinárodní společenství zasáhnout proti porušování lidských práv v obrovském měřítku. Tato doktrína odpovědnosti lidi chránit byla vyvolána hlavně krveproléváním, které následovalo po rozkladu Jugoslávie, kdy, stejně jako dnes, svět nebyl schopen realizovat ucelenou reakci.

Jaká bude postata předvolební kampaně

Pravice zneužije pro společnost atraktivního emocionálního mýtu

25. 8. 2013 / Veronika Sušová-Salminen

čas čtení 1 minuta

Jaká bude podstata následující volební kampaně - tedy podle signálů, které zatím můžeme identifikovat: levice je nejen vnitřně rozdělená a vnějškově rozdělená (demokratická levice - komunistická), což ji dlouhodobě oslabuje. Ale především není schopná čelit tomu, jak se vede kampaň ze strany pravice. Pravice, stále víc a přímo úměrně se ztrátou idejí a vizí, vede kampaň postavenou na využívání předsudků, strachů a fóbií, historických reminiscencí s emotivním nábojem ("jako" 1948, 1968, jako Hitler...), mýtů (budeme jako Řecko) a hlavně velkého vyprávění antikomunismu o dobré pravici a zlé levici, o návratu komunismu atp.

O tom knížecím rasismu

25. 8. 2013 / Lukáš Matoška

čas čtení 5 minut

Nyní už nelze zastírat, že rasismus získal za dobu pravicových vlád, které pilně oklešťovaly sociální práva, nezanedbatelný mobilizační potenciál. Veškeré sobotní antirasistické akce, jimiž se média zaobírala pohříchu citelně méně než akcemi na druhé straně břehu, vyjadřovaly podporu Romům a nesouhlas s těmi občany, kteří se neštítili podílet na mítincích svolaných krajní pravicí. Dobrou zprávou je, že antifašistů nebylo málo, vůbec poprvé se společně s Romy srocovali početněji na vícero místech zároveň, v největším počtu pravděpodobně v Ostravě. A teď k těm špatným zprávám.

Daň z příjmu v různých evropských zemích

24. 8. 2013

čas čtení 3 minuty

Velice zajímavá byla výše daní v GB. Nemohly by BL zveřejnit, jaká jsoiu daňová pásma v jiných zemích (Skandinávie, Francie, Německo, Rakousko a podobně)? ptá se Jaroslav Obermajer.

Podobně by bylo zajímavé srovnat daně z příjmu právnických osob u nás a v zemích západní Evropy. Proč bylo potřeba aby vláda rozpočtové odpovědnosti snižovala před lety tuto daň ze 20 na 19 %, když ve většině vyspělých zemí Evropy se pohybuje mezi 25 až 30 procenty??? Proč bylo nutné snižovat daně supermarketům telefonním operátorům, vodárnám, bankám, solárním podvodníkům a podobně a současně zvyšovat DPH u potravin, léků, dopravy?

Odpověď Jana Čulíka: Tyto informace jsou volně k dispozici na internetu, například ve Wikipedii, kde je přehledná tabulka ZDE, přesnější a podrobnější informace jsou např. ZDE. V níže uvedené jiné tabulce ZDE najdete srovnání nejvyšších pásem daní z příjmu v evropských zemích s mírou nezaměstnanosti. Autoři analýzy uvádějí, že neexistuje vůbec žádná korelace mezi mírou nezaměstnanosti a nejvyšším zdaněním v dané zemi. Povšimněte si, že v zemích s nejvyšším zdaněním je relativně nízká nezaměstnanost, naopak ve většině zemí s mininálními daněmi je nezaměstnanost vysoká. Jak vyplývá z těchto vědeckých analýz, viz k tomu powerpointovou prezentaci v angličtině, zavedení rovné daně, a tedy likvidace sociální infrastruktury v důsledku státních škrtů, vedly v pobaltských zemích k naprosté katastrofě, mimo jiné i k drastickému snížení průměrné délky života obyvatelstva.

I v ČR vedlo k nesmyslným kalouskovským škrtům, protože po zavedení rovné daně stát nevybral dostatečné množství finančních prostředků na svůj provoz. To je v západní Evropě dávno známo, proto západoevropské státy rovnou daň nezavedly. To jen v ČR a jiných postkomunistických zemích na Východě zavádějí ideologové nesmyslné a škodlivé experimenty. V západní Evropě by se to politikové neodvážili udělat, protože by se proti tomu vzbouřili tamější občané, je tam daleko aktivnější občanská společnost. (Lendvaiová ve výše zmíněném článku dokazuje, že tam, kde je aktivní občanská společnost, se nepodařilo zrušit sociální infratrukturu a nedošlo tam ke katastrofálnímu zkrácení průměrné délky života.)

K tomu tato diskuse v televizi BBC:

BBC: "Bylo by zavedení rovné daně politickou sebevraždou?"




(Pozn. Do roku 2012 bylo v Británii nejvyšší daňové pásmo 50 procent, od r. 2013 jej konzervativci snížili na 45 procent. - Míra nezaměstnanosti v ČR je podstatně vyšší, než uvádí tato tabulka, upozorňuje Michal Rusek. Podrobnosti ZDE)

PPS. Jeden čtenář poslal odkaz na tabulku OECD, která uvádí celkové náklady na zaměstnance. Z ní vyplývá, že i když jsou v ČR daně z příjmu velmi nízké, Česká republika uvaluje neobyčejně velké břemeno sociálních dávek na zaměstnavatele (tzv. superhrubá mzda). Tyto velmi vysoké dávky, které musí platit zaměstnavatel, jsou důkazem hrubé neefektivity českého sociálního systému. - O tom ovšem argumentace nebyla, ta byla o to, zda zvýšení přímých daní v nejvyšším pásmu, jak to navrhuje KSČM, je "šokující" a "komunistické".

PŘÍPAD DAVID MIRANDA:

Editoři skandinávských deníků apelují na britského premiéra, aby v Británii obnovil svobodu novinářské práce

24. 8. 2013

čas čtení 2 minuty

Zadržení a následné trestní vyšetřování Davida Mirandy, partnera novináře Glenna Greenwalda, ohrožuje postavení svobodného tisku na celém světě, varují šéfredaktoři několika skandinávských deníků.

V otevřeném dopise britskému premiéru Davidu Cameronovi charakterizují šéfredaktoři dánského deníku Politiken, švédského deníku Dagens Nyheter, norského deníku Aftenposten a finského listu Helsingin Sanomat zadržení Davida Mirandy jako "šikanování".

Z evropského parlamentu

Zahraniční povědomí o významu České republiky

24. 8. 2013

čas čtení < 1 minuta

  • Jak si stojí Česká republika v Evropském parlamentu? Ví se tam kupříkladu, že tady je nějaká úřednická vláda a že se nám rozpustila jedna z komor Parlamentu?

    Europoslanec Jaromír Kohlíček: Podle mne je toto za rozlišovací schopností mých kolegů, protože dodnes někteří poslanci Evropského parlamentu mají problém s lokalizací České republiky.

    Zdroj: ZDE

    26014

    Volte vlastní peněženkou. Nevolte politiky bez minulosti.

    26. 8. 2013 / Štěpán Kotrba

    čas čtení 13 minut

    ptal se Jaroslav Polanský

    Analytik a komentátor Štěpán Kotrba v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz označil právě rozpuštěnou sněmovnu za tu nejhorší, kterou zažil. Voličům poradil, aby tentokrát volili "svou vlastní peněženkou" a měli se na pozoru: nadcházející volební kampaň může přinést řadu dosud nevídaných špinavostí. "Budou se organizovat diskreditační pasti, ne nepodobné té, do které spadl Rath," odhaduje Kotrba.

    Americká výzvědná služba NSA uhradila Googlu, Yahoo, Facebooku a Microsoftu náklady na špehování jejich zákazníků

    23. 8. 2013

    čas čtení 3 minuty

    Americká špionážní organizcae National Security Agency uhradila velkým poskytovatelům internetových služeb miliony dolarů jejich nákladů na provozování špehovacího programu Prism poté, co soud rozhodl, že určitá činnost NSA je protiústavní. Vyplývá to z přísně tajných materiálů, které má k dispozici deník Guardian.

    Technologické firmy, k nimž podle NSA patří Google, Yahoo, Microsoft a Facebook, byly nuceny zaplatit tyto náklady na novou certifikaci, kterou vyžadoval tajný americký soud FISA.

    Soudní rozhodnutí z října 2011, které bylo tento týden ve středu Obamovou vládou odtajněno, dospělo k závěru, že NSA není schopna rozlišovat domácí americké komunikace o zahraničních komunikací a že to porušuje čtvrtý dodatek americké ústavy.

    Levice: Nejvyšší stadium kapitalismu

    23. 8. 2013 / Karel Dolejší

    čas čtení 8 minut

    Filosof Jean-Claude Michéa už před dvěma lety v rozhovoru pro týdeník Le Nouvel Observateur kritizoval současnou levici coby církev náboženství pokroku a přihlásil se ke "common decency" George Orwella - o němž napsal dvě knihy - jako k protitahu vůči této degeneraci levice. V době, kdy vyšel zmíněný rozhovor, právě vydal esej Le complexe d'Orphée: la Gauche, les gens ordinaires et la religion du progres (Orfeův komplex: Levice, obyčejní lidé a náboženství pokroku), ve které poukázal na fakt, že ve jménu "nezadržitelného pokroku" se levice fakticky vzdala původních socialistických snah vybudovat slušnou společnost. Levice se podobá mýtickému Orfeovi v podsvětí, který zakazuje každé ohlédnutí - může tedy již jen kráčet "stále více a lépěji vpřed k zajištění družstevní velkovýroby" (Egon Bondy). Logickým a vlastně nevyhnutelným důsledkem výprodeje všech levicových hodnot a jejich nahrazení pragmatickými poukazy na to, že levice kdysi dávno bývala lepším údržbářem kapitalistické ekonomiky než pravice, je ekonomický redukcionismus jako první a současně jediné přikázání této náhradní víry. Poslední přípustný argument v levicové debatě se dnes týká všelikých statistik, především růstu HDP. Cokoliv nadto jest, od zlého jest. Amen.

    V pimprlové komedii stalo se

    23. 8. 2013 / Lubomír Brožek

    čas čtení 5 minut

    V pimprlové komedii stalo se,
    že usedla vosa králi na nose,
    král se namích a bouch pěstí do stolu,
    zavolejte na tu vosu Škrholu.

    Jiří Suchý

    Lid se namíchl a, jak se praví v písni, bouch pěstí do stolu a...stalo se, co si ještě nedávno nikdo neuměl představit, ani v nejbujnějších snech: Většina poslanců dostála svému slovu a splnila, co slíbila -- tedy zvedla ruku pro rozpuštění sněmovny. Hurá! V ústavní zahradě zavládlo nadšení. Otázka je, jak dlouho vydrží. Představa, že s novým vedením se skoncuje s šokovou terapií a zařízení bude transformováno ne-li přímo v lusthaus, tedy alespoň v menší blázinec, je svůdná jako fata morgana.

    Čest poražených

    23. 8. 2013 / Lenka Procházková

    čas čtení 13 minut

    Projev Lenky Procházkové 21. srpna 2013 na Staroměstském náměstí v Praze na shromáždění "Občané proti okupaci!"

    Pokud žijí pamětníci prohraných bitev, měli by zápis v knize historie aspoň glosovat. V Čechách se totiž oficiální výklad dějů dávných i nedávných vždy užívá jako rybářský prut. Pravda však nebývá zavěšená na udici jako návnada. Pravda je mnohdy skrytá a čeká na své hledače.

    PŘISPĚJTE FINANČNĚ NA PROVOZ BRITSKÝCH LISTŮ

    Hospodaření OSBL za červenec 2013

    9. 8. 2013

    čas čtení 2 minuty

    V červenci 2013 přispělo finančně na Britské listy 774 osob bankovním příkazem celkovou částkou 405 442,98 Kč, dobrovolným předplatným prostřednictvím mobilu v dubnu 2013 částkou 2282,51 Kč. (Finanční příspěvky poukázané Britským listům v červenci prostřednictvím mobilu budou zprostředkovatelskou firmou Airtoy poskytnuty až za dva měsíce, částka za červenec byla 77662.82 Kč.)

    Zůstatek byl koncem července 2013 437 922,03 Kč, z toho částka na exekutorský projekt 166 375,59 Kč.

    Prosíme: v příspěvcích nepřestávejte, musíme hradit průběžné náklady, i když se je snažíme udržovat na minimu.

    Příspěvky na provoz Britských listů je možno nově zaslat i z mobilního telefonu nebo na účet v pražské Raiffeisenbance, číslo účtu: 1001113917, kód banky 5500. Adresa banky je 120 00 Karlovo nám. 10, Praha 2. Čtenáři mohou přispět na provoz Britských listů úvěrovou kartou na adrese www.paypal.com po jednoduché registraci odesláním částky na adresu redakce@blisty.cz. Prosíme, neposílejte příspěvky ze zahraničí na konto v pražské Raiffeisenbance, ale pošlete ho na paypal. Při poukazu příspěvku do Raiffeisenbanky ze zahraničí totiž zaplatíte za transakci bankovní poplatky ve výši více než 500 Kč. Děkujeme.

    Jako v České republice oficiálně registrované občanské sdružení poskytujeme potvrzení o přijetí příspěvku pro daňové účely osobám, které v ČR platí daně.

    44781