Ruská propagandistická televize RT dostala v Británii pokutu 6 milionů Kč za porušování nestrannosti

26. 7. 2019

 

Ruskou vládní televize RT (dříve zvaná Russia Today) pokutoval britský regulační orgán Ofcom částkou 200 000 liber za zaujaté pořady týkající se otravy Skripalových v městě Salisbury a za zkreslené informace o válce v Sýrii.

Ofcom konstatoval, že RT se dopustila "vážných selhání" a nedodržela britské vysílací předpisy o nestrannosti v sedmi zpravodajských a publicistických pořadech, vysílaných v období od 17. března do 26. dubna 2018.
 

Televize RT má v Británii průměrnou sledovanost 3400 diváků v každou danou chvíli dne a průměrný týdenní dosah 1 procento britských dospělých diváků.

Předpisy britského regulačního orgánu Ofcom požadují, že všechno zpravodajství musí být prezentováno "s věcnou přesností a nestranně". Není přípustné dávat přednost v kontroverzních otázkách žádnému vyhraněnému názoru.

Podrobnosti v angličtině ZDE

 

Názor Andrewa Adonise, vysokého činitele Labouristické strany:

RT by měla být zakázána, ne pokutována. Žádnou zpravodajskou stanicí to není - je to propagandistický nástroj Putinova Kremlu, je financován ruským státem jako útočný nástroj a v Británii nemá mít místo. Pokutu zaplatí Putin a RT si bude dál dělat, co chce:

 
0
Vytisknout
2789

Diskuse

Obsah vydání | 30. 7. 2019